www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Vrch Zlatník

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 28.09.2009
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 1.67 - hodnoceno 6x | shlédnuto: 60688x

foto1

Zlatník

foto1

Příjezdová cesta

foto1

Na vrcholu Zlatníku

Zobrazit všechny snímky >

Další ze zdolaných vrchů Českého středohoří je Zlatník který se nachází opravdu jen kousek od Mostu nad obcí České Zlatníky. Podobně jako Bořeň je i on výraznou dominantou zdejší krajiny. Je místem dalekého rozhledu do nitra Českého středohoří a na hradbu Krušných hor. Jeho SZ a JZ strany tvoří kolmé skály a blokovité útvary které se táhnou až téměř k vrcholu. Tento souvislý pás je přerušen mohutnou erozivní rýhou porostlou stromy a keři. Ostatní strany Zlatníku jsou pokryty suťovisky nebo drobnými skalkami. Pro značnou lámavost některých stěn a blízkost Bořně (cca 4 km) je velmi málo navštěvován což hodnotím jako pozitivum alespoň není zaneřáděný odpadky.


Na Zlatník je možné dostat se přímo od silnice Most - Bílina po starší úzké asfaltce zdoláte delší táhlé stoupání a pak už se vydáte po lesní pěšince až na vrchol. Druhá možnost je po polní cestě ze Svinčic. Pro cyklisty výhoda že při dobré fyzičce lze vyjet téměř až nahoru návrat je pak pěkným mírně technickým sjezdíkem.


Jako odpolední výlet (klidně pro celou rodinku) vynikající!
Na kole vyšlápnou (příp. vytlačí) i méně zdatní jedinci navíc to opravdu není daleko a pokud je jasno tak výhled do okolí je parádní!

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.