www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Jetřichovické stěny na kole

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 1.10.2010
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 1.00 - hodnoceno 1x | shlédnuto: 45105x

foto1

Jetřichovické stěny

foto1

Penzion Vesna v Srbské Kamenici

foto1

Jetřichovické stěny

Zobrazit všechny snímky >

Cykloakce nazvaná Podzimní čištění mozků po roce opět zavítala na Děčínsko konkrétně do Srbské Kamenice odkud je to co by kamenem dohodil do národního parku České Švýcarsko.


Příjemné ubytování v penzionu Vesna kde se o nás majitel Jára staral jako o své nejlepší přátele bylo jedním z nejlepších jaké jsem poslední dobou zažil. Hromady jídla pití útulné prostředí - to se mi líbí! Po pátečním "seznamovacím večírku" který měl za následek sobotní bolehlav a jednoho odpadlíka (zdravíme pana Dondu!) jehož páteční obžerství zničilo natolik že si užíval ubytovacího zařízení celý den jsme se vydali na cyklotůru.


Jetřichovice
Obec Jetřichovice vznikla spojením čtyř na sobě původně nezávislých vsí jež patřily do jedné farnosti. Tyto obce patřily čtyřem různým rodům – Michalicům Berkům z Dubé Kinským a Vartenberkům. Obec byla r. 1778 vydrancována při pruském vpádu vojáky a vojenskými zběhy. Turistický ruch v okolí je na můj vkus poněkud vyšší ale dá se to vydržet.


Od rozcestníku uprostřed Jetřichovic jsme se vydali po zelené turistické - s vědomím že na kole je v národním parku zákaz jsme čekali že narazíme na nějakou oficiální cyklostezku - nenarazili jsme. Na druhou stranu - na naši obhajobu - chováme se slušně i na kolech a tam kde začly proudit davy chodců jsme kola otáčeli.


Prudké stoupání po zelené doplňovalo pár rovinek po písčitých cestách a jeden pěkný lesní singltrekový sjezdík. V kopcích jsme málem přišli o druhého člena výpravy (zdar Drápalíku!) který začal trpět podivnými postalkoholickými stavy - nakonec je statečně rozchodil. Přijíždíme (tlačíme) na jeden z vrcholů - rozcestí Pohovka odkud se vydáváme dál po červené k Purkartickému lesu. Zde turistický ruch značně sílí tak už to moc na kolo není. Po prozkoumání okolí sjiždíme do Jetřichovic a hledáme hospodu.


Po obědě následuje klasika - cesta k blízkému slavnému Dolskému mlýnu. Cestou domů začlo pršet a pršelo neustále několik dnů.I přes nepřízeň počasí zde bylo moc fajn rozhodně mám důvod a chuť se sem vrátit.

Pro příště zámky sebou kola zamknout v lese a vydat se na skály po svých. ....a hlavně příště lepší počasí!!!!


A nakonec jeden tip na 100km cestu na kole z Mostu do Srbské Kamenice: www.bikemap.net/route/713423

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.