www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Extrém Bike Most - unikátní trať pro horská kola

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 28.04.2011
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 2.00 - hodnoceno 2x | shlédnuto: 55311x

foto1

Širák

foto1

Hněvín

foto1

Ressl

Zobrazit všechny snímky >

Hněvín Širák Ressl... Tři mostecké kopce které by měly každému cyklistovi cosi říkat. Tři kopce na nichž se rozprostírá trať letošního mistrovství ČR v maratonu horských kol které se uskuteční 21. května 2011 v rámci 10. ročníku závodu Specialized Extrém Bike Most. Více než polovinu mistrovské tratě tvoří singltracky ve kterých je možné vychutnat si mnoho zábavných rychlých sjezdů ale také ty nejnáročnější prudké výšlapy ve kterých i zdatní bikeři občas zatouží po ještě lehčím převodu.

Trať je celoročně značena žlutými šipkami, okolní restaurace jsou otevřeny takže v příjemném jarním počasí je možné na mosteckých trailech strávit celý den. Některé přejezdy mimo les jsou značeny až těsně před závodem doporučujeme vzít si mapu trasy sebou. Mapu je možné stáhnout na adrese www.klmost.cz/obsah/mapa-zavodu/30/19/

Pro všechny kteří by rádi poměřili síly s ostatními je důležité datum 21.5.2011 (přihlášky doporučujeme podat do 8.5. - získáte tak levnější startovné a pamětní tričko). Připraveny budou i tratě pro hobíky a děti. Organizátoři vzkazují že je na co se těšit!
Veškeré informace naleznete na www.klmost.cz
Pozvánkové video: www.youtube.com/watch?v=6g2YarCDXCc


Kvalitu tratě vždy nejlépe zhodnotí samotní účastníci zde je několik vybraných názorů od cyklistických nadšenců kteří v Mostě jeli ať už v závodním nasazení či jen tak pro radost:

Radek Brož – etbikez.com: „...klikatí se to ostrý klesání střídá krátkej svižnej výjezd začínám se chcechtat jak Rob Trnka kdykoliv když ho posadíte na kolo. Přiznám se nečekal jsem to tak dobrý........Vracíme se zpátky na hlavní kopec kde je to neskutečně namotaný. A když si představím kolik humbuku se udělá kvůli pár kilometrům singletracku nechápu jak udělali tohle – je v tom neskutečně práce. Velká část pěšin traverzuje strmej svah a tak je všechno zakopaný vyztužený kládama je tu neskutečný množství stavěnejch menších či větších klopenek.“

Pos3k – bike-forum.cz: „Letos jsem si ješte úplně všechno neprojel ale musím dát za pravdu že když nějaké úseky dáte tak Vám úsměv (a ten hřejivý pocit u srdce) zůstane delší dobu ;) (testováno na lidech)“.

Sairus – bike-forum.cz: „Jel jsem svůj první závod. Dal jsem si tu extrém 67km. Jsem rád že jsem to alespoň dojel :-). Nikdy jsem nebyl zničenější! Měl jsem často křeče do svalů a občas jsem kvůli tomu musel spadnout z kola a zůstat ležet. Opravdu jsem nečekal že to bude takovej mazec.“

Dan – z diskuze na mtbs.cz: „Fantastická trať jako každý rok - teda letos zase lepší než každý rok :-). Pominu-li fakt že se mi několik desítek minut chtělo umřít traily samy o sobě jsou fakt parádní bžunda. Nejlíp fungující občerstvovačky. Velký dík. Budu se vracet dokud se udržím na kole.“.

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.