www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Borůvková hora

1 2 3 4 5

katty tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Morava vloženo: 11.05.2009
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 1.00 - hodnoceno 1x | shlédnuto: 49484x

foto1

Rozhledna

Rozhledna Borůvková hora je nejnovější rozhlednou v oblasti slavnostně otevřena byla 7.10.2006. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 24 m se návštěvníkům nabízí nádherné výhledy na Rychlebské hory a roviny v sousedním Polsku. Nová stavba nahrazuje původní historickou rozhlednu ze sedmdesátých 19. století. Vedle věže se nachází i malá kamenná chata pro turisty.Vstup na rouhlednu je zdarma. Poblíž rozhledny je i kiosek s občerstvením.
O výstavbu nové rozhledny na Borůvkové hoře usilovalo město Javorník již v roce 1998. Tehdejší odhad nákladů činil téměř 4 miliony korun s tím že by obec oslovila především české a polské úřady. Projekt 25 metrů vysoké rozhledny byl nakonec zrealizován až v období duben-září 2006. Původně projektanti navrhli pro rozhlednu půdorys ve tvaru borůvkového listu natočeného tak aby stavba odolávala silnému větru. Jenže konstrukce se ukázala příliš složitá. A tak má nová rozhledna půdorys válcovitý. Konstrukce je kovová a opláštěná dřevem. Rozpočet stavby činil nakonec 6,5 milionu korun a její realizace se ujal Kompletstav Letovice. Většina peněz šla z fondů Evropské unie určených na česko-polskou spolupráci v rámci programu INTERREG IIIA.
Rozhledna je otevřená celoročně. Příroda je zde velmi krásná. Doporuču tuto lokalitu i pro rodiny s dětmi také jsem zde byli s ročním synkem.

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.