www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Altenberg - lázně a bobová dráha

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 25.04.2011
Komentářů: 1 | Průběžné hodnocení: 2.27 - hodnoceno 19x | shlédnuto: 93643x

foto1

Altenberg

foto1

Lázně Rehaklinik Raupennest

foto1

Lázně Rehaklinik Raupennest

Zobrazit všechny snímky >

Ač je turistický web zaměřen především na domácí výlety myslím že neuškodí podívat se těsně za naše hranice obzvlášť pokud jde o zajímavé městečko v Krušných horách které leží několik málo kilometrů za hraničním přechodem Cínovec.


Lázně
Ve městě jsou horké prameny na kterých jsou postaveny lázně. Ty jsou proslulé svými léčebnými účinky díky nimž se sem sjíždí lázenští hosté z celého Německa. Od roku 2004 patří obci titul lázeňského města. Najdeme zde několik teplých bazénů perličkový bazén či venkovní bazén sauny a masáže. Termální voda z podzemí je nádherně teplá což se ocení zejména v zimě. Zajímavostí je venkovní bazén s horkou vodou který funguje po celý rok. V zimě si proto můžeme zalyžovat na nedalekých sjezdovkách a pak se pěkně nahřát v bazénech.


Bobová dráha
Jízda na nejdelší bobové dráze v Sasku splní vaše nejtajnější závodnické sny. Nahoru se dostanete vlekem nahoru a pak si můžete užít kilometrovou jízdu dolů z kopce: rychle a bezpečně. Během 2 až 4 minutové jízdy překonáte výškový rozdíl 60m. Pro děti rodiče prarodiče prostě pro všechny. V korytě z nerezového materiálu se jezdí na speciálních vozíkách s gumovými kolečky. Každý vozík má brzdu která reguluje rychlost jízdy.


Turistika
V okolí jsou stovky kilometrů turistických stezek po kterých je možno se projet ve voze taženém koňmi. Samozřejmě je zde ráj pro cyklisty kteří rádi jízdu po perfektně upravených lesních cestách a nevadí ji že občas je to trochu více do kopce. Odměnou po náročném výšlapu na některý z přilehlých vrcholků je vždy nádherný výhled.

Pro cykloturisty doporučuji možnost využít vlakového spojení Most - Moldava o víkendech bývají vypravovány vlaky se speciálním vagonem pro přepravu jízdích kol. Dolů z hor to pak jede samo!


Web: www.altenberg.de

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
missiccka - 8. 07. 2013, 17:43

Zdravím všechny chtěla jsem se zeptat nemáte někdo zkušenost s koupáním v Altenbergu???Jsem totiž těhotná a chtěla bych se tam jet koupat ale nevím jestli můžu do všech bazénů prý tam jsou i nějaké termální a těhotné tam nemůžou nevíte prosím jak to je???Děkuju moc za jakékoliv informace a rady ;-)...

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.