www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Střední Čechy vloženo: 29.07.2007
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 3.18 - hodnoceno 11x | shlédnuto: 29714x

foto1

Parní lokomotiva = pořádný kolos!

foto1

Jídelní vůz

foto1

Jídelák zevniř

Zobrazit všechny snímky >

Ať už jste příznivcem cestování vlakem nebo Vám České dráhy vlakovou dopravu absolutně znechutily, železniční muzeum v Lužné u Rakovníka stojí za to navštívit! Prastaré parní lokomotivy ve vás vzbudí obdiv a respekt svojí robustností, novější vagóny nostalgické vzpomínky na doby, kdy cestování vlakem patřilo k běžnému životu, kdy jste se za 4 koruny projeli v nablýskaném motoráčku - bez starostí, bez stresu.

Při cestě do Lužné po silnici se nenechte zmást, Lužné u Rakovníka jsou totiž dvě a absolutně nepochopitelně pojmenovány: Lužná a Lužná II. Jsou od sebe vzdáleny asi 2 kilometry, muzeum se nachází v Lužné II. Pokud pojedete vlakem, nemůžete muzeum minout, nachází se v lese hned vedle nádraží.

Vstupné 70kč mi nepřipadá zrovna lidové, ale vysoké ceny tak nějak poslední dobou k ČD neodmyslitelně patří. Kromě všech možných lokomotiv a vagonů vás jistě stejně jako mně zaujme vnitřní expozice nejrůznějších železničních předmětů, jako jsou zabezpečovací zařízení, nářadí, modely parních strojů, apod. Nejvíce se mi líbila výstava jízdenek, kdo by tušil, že na Slovensku se ještě stále v některých oblastech používají ty klasické kartonové? Děcka jistě ocení TT a HO modely v v plném provozu.

Nechybí zde ani funkční jídelní vůz, kde se dá nalézt rychlé občerstvení, případně nějaký ten skromnější oběd. Kouknete-li do programu, možná rádi muzeum navšívíte v době konání nějaké akce, kterých se zde každoročně koná dostatek. Návštěvu vřele doporučuji!


www.os.cd.cz/muzeum/

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.