www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Ze Zubrnic podél Labe do Roudnice nad Labem

1 2 3 4 5

Klicperka tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 17.07.2012
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 1.00 - hodnoceno 1x | shlédnuto: 20031x

Výlet začal v Roudnici nad Labem. Rozhodli jsme se opět využít veřejné dopravy, abychom nebyli omezeni jen na okružní jízdu a navíc abychom mohli trasu operativně měnit.
Cyklobusem jsme se z Roudnice přepravili do Zubrnice. V Zubrnici se nachází skanzen – muzeum lidové architektury, právě do tohoto skanzenu byly přeneseny stavby z regionu Českého středohoří.
Ze Zubrnice jsme příjemně klesali do vsi Leština až ke břehům Labe a do Malého Března. Po cyklostezce č. 2 jsme se vydali přes Velké Březno do Ústí nad Labem.
Dále pod hradem Střekov do Sebuzína, kde jsme vyjeli zpět do kopců, po asfaltové silnici jsme projeli pod Krkavčí skálou, kterou jsme se rozhodli v nejbližší době zdolat i pěšky společně s rozhlednou na Varhošti. My jsme ale pokračovali táhlým stoupáním směrem k obci Hlinná, kde jsme se napojili na cyklostezku 3057 a pokračovali pod Plešivcem do obce Kamýk.
V Kamýku jsme se zastavili a vydali se na zříceninu hradu Kamýk, ze kterého byl úchvatný pohled na České Středohoří.
Z Kamýku jsme se vydali směrem k Liťáku a napojili jsme se na cyklostezku č. 3058 a pokračovali jsme do Knobložky a pod Radobýlem jsme sjeli do Žalhostic, kde jsme se opět napojili na cyklostezku kolem Labe a již po rovince pokračovali až do Roudnice nad Labem.

Podrobná mapka: mapy.cz/s/4vhO

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006