www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Zbiroh a okolí

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Západní Čechy vloženo: 19.07.2006
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 2.00 - hodnoceno 8x | shlédnuto: 39066x

foto1

Infocedule - turistických příležitostí je zde opravdu dostatek

foto1

Na zámku

foto1

Na zámku

Zobrazit všechny snímky >

V rámci našeho letošního vandru po CHKO Křivoklátsko jsme se na pár dní usídlili u vodní nádrže Jablečno asi 5km od malebného městečka Zbiroh. Zatímco kolegové převážně rybařili, zkoumal jsem okolí.

Zbiroh
Velice pěkné městečko, všude čisto, dokonce zde mají infocentrum s přístupem na internet, což jsem vzhledem k mé závislosti na počítačích ocenil. Na kopci stojící zámek se mi také zalíbil, především cvičení dravců, které právě probíhalo, stálo za to! Stylová hospůdka uvnitř také nebyla špatná. Jediná špatná zkušenost zde byla v restauraci U slunce, pokud do Zbirohu zavítáte, zvolte raději restauraci Na radnici.

Jablečno
Malá obec kousek od Zbiroha je sama o sobě vcelku nezajímavá, za to okolní příroda je překrásná, turistické trasy jsou v bezvadném stavu a na poli u rybníka se dobře stanuje. Nebýt rybářů, kteří mě v 5 ráno budili, tak bych toto místo označil za naprosto ideální.

Řebřík
Údajná zřícenina hradu se zde vůbec nenachází, po šplhání po skalách jsem nahoře objevil jen hlubokou díru v zemi, což je patrně pozůstatek jakési studny. Ovšem jízda na kole po okolních lesních cestách je bezva!

Líšná
V této obci jsem si připadal jako v nějaké německé vesničce, všude naklizeno, veškeré místní obydlí v bezvadném stavu, prostě jako ve filmu. No, není se čemu divit, točí se zde jakýsi stupidní televizní seriál. Místní hostinec nepatří na první pohled zrovna mezi typické vesnické putyky. Nazdobený dům, u jehož vchodu rostou dvě polystyrenové palmy (zřejmě nějaký pozůstatek z natáčení seriálu) působí dosti zmateným dojmem. Uvnitř je ale vše až příliš typické: nepříjemná obsluha, podivně improvizované ceny občerstvení (zřejmě podle ksichtu zákazníka) a ještě k tomu otravné osazenstvo (typičtí vesničtí burani).


Každopádně Mikroregion Zbirožsko (tak zní oficiální název) je krásný kousek země a rozhodně stojí za návštěvu!

Oficiální webové stránky: www.zbiroh.cz/

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.