www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Zámek Chýše

1 2 3 4 5

Ados Ados
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Západní Čechy vloženo: 3.10.2006
Komentářů: 2 | Průběžné hodnocení: 2.77 - hodnoceno 23x | shlédnuto: 41568x

foto1

Zámek

foto1

Nádvoří

foto1

Věž

Zobrazit všechny snímky >

Část víkendů v roce trávíme na chalupě u Lubence. Ke správnému odpočinku samozřejmě patří i posezení v nějaké pěkné hospůdce, v Lubenci jsou sice asi tři, ale jedná se hlavně o „pajzlíky“ pro místní vesničany. Letos o prázdninách nám udělala moc velkou radost jedna událost, v nedaleké vesničce zvané Chýše, kde byl před několika lety opraven krásný zámeček, byl otevřen nový zámecký pivovar.

Informacemi o historii a rekonstrukci pivovaru i zámku vás teď nebudeme zatěžovat, najdete je na oficiálních internetových stránkách. Zájemcům o historii doporučuji prohlídku zámku (je zde i menší expozice věnovaná Karlu Čapkovi), romantikům procházku v zámeckém parku, jedlíkům zámeckou restauraci a pivařům návštěvu pivnice v pivovaru. Vaří zde tři druhy kvasnicového piva Prokop (světlé, jantarové a tmavé). Mně osobně nejvíce chutná to tmavé, nemá chuť jako typické černé pivo, není sladké, ale mírně voní karamelem. Jediný nedostatkem je trochu vyšší cena (24,-Kč za půllitr), což ale vzhledem k výjimečností piva nevadí. Hodnocení pivnice samozřejmě naleznete v sekci hodnocení podniků.

Zámek Chýše:
www.volny.cz/zamek.chyse/
www.zamekchyse.cz

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
elbunda
elbunda - 17. 07. 2007, 21:57

Tak jsme tam dorazili na kolech - opravdu doporučuji, domácí pivečko je jako křen a vaří i výbornou vlastní kofolu! Uvnitř zámku jsme nebyli - nebyl čas, ale zvenčí vypadá nádherně.

 
elbunda
elbunda - 3. 10. 2006, 22:03

To je dobrej tip, docela rád bych se tam za váma vypravil někdy na kole, až tam budete. Koukám do mapy, že to nebude zase tak moc daleko. Teď už asi nebude počasí, ale na jaře určitě!

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.