www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Větruše - Ústí nad Labem

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 31.08.2006
Komentářů: 2 | Průběžné hodnocení: 3.02 - hodnoceno 40x | shlédnuto: 42304x

foto1

Větruše

foto1

Pohled na křivý kostel v centru města

foto1

Labe

Zobrazit všechny snímky >

Vyhlídková restaurace a hotel Větruše stojí opravdu jen kousek od centra Ústí nad Labem. Nebudu zde rozepisovat své názory ohledně nakládání města s tímto objektem, jeho chátrání, rekonstrukci a nynější provozování, ať si každý udělá názor svůj, dostupných informací je dosti. A stejně tak nemá cenu si kazit pěkný výlet nějakými politickými a prospěchářskými tahanicemi, do kterých stejně pořádně nevidíme.

Na Větruši jsem zavítal během jednoho nedělního odpoledne, když jsem byl v Ústí pracovně a v restauraci, jejíž název si bohužel nepamatuji, byla natolik příjemná servírka, že jsem jí musel poslat do pratřičných míst i s celou její hospodou, čímž jsem přispěl k dobré zábavě všech zůčastněných kolegů a šel se uklidnit na vzduch.

Kolem vlakového nádraží přes několik hromad ústeckých odpadků a rozvrtaných silnic jsem dorazil na příjezdovou cestu, asi kilometr do kopečka nahoru a byl jsem zde. Samotný hotel i jeho okolí vypadá pěkně a výhled na ústecko je velice pěkný. Nemohu se nezmínit o turistických trasách, které jsou podle informační tabule kousek za hotelem ve výstavbě. Pokud půjdete dále nahoru kolem zahrádek, čeká vás velice příjemná procházka, kterou bych téměr v centru Ústí opravdu nečekal. Každopádně díky té ježibabě v hospodě jsem malinko pozměnil názor na Ústí nad Labem, který jsem měl z dob, kdy jsem zde krátce studoval, dosti negativní.

Větruše disponuje oficiálními stránkami www.vetruse.cz

PS: Zmíněná restaurace se nachází v Hrnčířské ulici kousek od náměstí, na druhé straně silnice než je cukrárna. Tuším, že tam jsou restaurace dvě za sebou, tak pokud půjdete směrem od náměstí, bude to ta druhá. Jen to jméno jsem zapoměl.

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
deseo
deseo - 1. 09. 2006, 08:26

Na Větruši jsem byl naposled asi před třemi roky, v té době byla ještě zavřená a probíhala zde rekonstrukce. Je to ideální výchozí bod do brány Čech - Porta Bohemica a je tam fakt krásně. ...Jo a když už budete na Větruši ... cca 0,5 km odtud najdete prakticky ve středu zahrádkářské kolonie bývalé popraviště !

 
mircaa
mircaa - 1. 09. 2006, 00:34

Taky mám doma spoustu takových fotek.Větruše se mi moc líbí a je z ní krásný výhled.

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.