www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Špacír na Karlštejn

1 2 3 4 5

Frodo tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Střední Čechy vloženo: 28.07.2006
Komentářů: 1 | Průběžné hodnocení: 2.43 - hodnoceno 7x | shlédnuto: 30998x

foto1

Svatý Jan pod Skalou

foto1

Vláček ve skanzenu

foto1

Bubovické vodopády

Zobrazit všechny snímky >

Ač je stále parno, i tak sem přidám jeden výlet který jsme uskutečnili.

Z Rakovníka jsme se vypravili vlakem do Berouna, odkud jsme začali náš pochod. Naše prví část cesty vedla do Svatého Jana pod Skalou. Zde se nachází nádherný kostel sv. Jana Křtitele a poustevnická jeskyně. A co je ve Svatém Janu nejkrásnější? Impozantní svatojánská skalní stěna, která se vypíná do výšky 210 m nad okolní terén a dominuje tak celému okolí. Je zakončena jednoramenným dřevěným křížem, který je zde podle pověsti od nepaměti. Přímo vybízí k procházce a po zdolání převýšení se vám naskytne úchvatný pohled na klášterní budovy a celou obec. Ta procházka a hlavně ten pohled dolů stojí opravdu za to! Až sejdete dolů, nezapomeňte se ještě projít k místnímu hřbitovu, kde uvidíte tuto nádhernou neogotickou hrobku sv. Maxmiliána rodiny Bergerů. Jejím stavitelem byl Bernard Grueber z Mnichova a opravdu stojí za to.

Po naučné stezce jsme se vyšplhali až na horní vyhlídku, odkud je opravdu překrásný výhled, který jsme si nemohli nechat ujít. Odtud jsme pokračovali lesem krásnou krasovou krajinou až do Solvayových lomů. V tohle skanzenu to opravdu vypadá úžasně. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o historii těžby vápence u nás, projeli jsme se starým vláčkem a navštívili jsme starou štolu. I přes horko venku v téhle štole bylo opravdu příjemně s dobře vychlazeným pivkem nebo limonádou kterou si tam můžete koupit :-). www.solvayovylomy.cz/

Po značené trase jsme pokračovali dál na Karlštejn. Příroda krásná, většina cesty lesem v chládku a nádherné Bubovické vodopády. Konečně jsme se dostali až na Karlštejn, kde určitě stojí za shlédnutí muzeum betlémů. Zde jsme také naše putování ukončili a nasedli jsme na vlak zpět do Rakovníka. Celá trasa něco kolem 18 km a dá se celkem slušně projet i na kole.

Přeji příjemné putování.

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
starec - 25. 08. 2006, 00:14

Na karlštejn vedou cesty odevšud, je to jako do Říma...
Já jsem šel z Radotína do Černošic, pak stále po modré, s odbočkou na Mořinku, pak královskými a krásnými lesy pro změnu po červené.
Byl jsem na tam jedou v zimě, jednou stejnou trasou , kvůli turistické známce v létě, zděsily mne davy turistů, odporné suvenýry (co dělá Nedvědův dres na hradě Karla IV ????, tak příště už jen v zimě, jinak vřele doporučuji, čekat na prohlídku hradu, je jen pro otrlé.

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.