www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Skalka, Ostrý /Wostrey - dle Máchových poznámek /

1 2 3 4 5

Jitka tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 22.03.2007
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 1.67 - hodnoceno 3x | shlédnuto: 35463x

foto1

ZDENĚK ŠIPLER: SUTOMSKÁ DOMINANTA

foto1

M.Úlehla: hrad Ostrý /uprostřed/, v pozadí Milešovka

Výchozí bod:

Sutom /www.ubytovanisutom.eu/ 1 km-zámek Skalka – po silnici přímo 3,5 km- směr Milešov - nad Kocourovem 200 m za křižovatkou napravo - 1 km Ostrý –2,3 km Březno – 2 km romantický hřbitov u Sutomi – 500 m Sutom

Náročnost : malá, okruh 11 km

Mácha si kreslil také hrad a zámek Skalku u obce Vlastislav:
- Pokračujeme nejbližší silničkou ven z obce Vlastislav směr Milešov –3,5 ke křižovatce nad Kocourovem nalevo / s dobrou restaurací na okraji obce - po 16 hod ./ a pokračujeme 200 m rovně –napravo vidíte kopec Ostrý se již nedá přehlédnout –300 m k lesu. Po modré pokračujete lesem 1 km na hrad Ostrý (553 m).
Při návratu z hradu na cestu (pozor na ostrou změnu směru) pokračujeme jihovýchodním směrem po modré značce asi 2,3 km do vsi Březno, odkud je to po málo frekventované silnici, doprava, již bez značky 2,5 km na Sutom /tentokrát bez stoupání .
Uvítá Vás kostel a zvonice sv.Petra a Pavla naposledy přestavěn v roce 1720 se zajímavou historií a přilehlým pam.chráněným areálem, jehož část je nyní přebudovaná na ubytování U sv.Petra a Pavla.

Na Sutomi Mácha prokazatelně byl a do deníku si nakreslil Skalku z kopce tzv.“Holáčku“.

Po cestě za kostelem vzhůru a nad domkem v křoví doprava je stezka na tento nezalesněný Holý vrch (458 m). Stojí za to vystoupit na jeho temeno za vynikajícím výhledem na údolí Modly, na věž bývalého hradu Skalka a na okolní sopečné kužele (Plešivec, Oltařík, trojvrcholová Solanská hora, Hradišťany, Lipská hora - charakteristická silueta-zoban).

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.