www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Silniční cyklovýlet na Nechranickou přehradu

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 23.07.2007
Komentářů: 2 | Průběžné hodnocení: 2.50 - hodnoceno 2x | shlédnuto: 26767x

foto1

Zelené bláto

foto1

Raná

foto1

Po hrázi (foceno za jízdy)

Zobrazit všechny snímky >

Už delší dobu jsem měl v plánu pokořit stokilomentrovou hranici na svém bicyklu, a jelikož na kole jezdím docela dosti, tak mě čím dál tím více hryzalo svědomí, že jsem dosud nepřekonal odvahu a nepustil se do toho. Letní počasí lákalo ven a veškerou potřebnou práci jsem měl hotovou, sebral jsem tedy odvahu a navlékl se do cyklistického. Na horském kole cca 80% trasy po silnici není žádný med, všemožného sajrajtu z aut a prachu z okolních staveb jsem se nadýchal dostatečně. Trasu popíšu opět v několika bodech.


Chomutov
Z Mostu po staré silnici přes Vysoké Březno a okolo Kamencového jezera, kde bylo narváno jak na koupališti, se to dá zvládnout za 40 minut. Zastávku v bageterii na náměstí už považuji v Chomutově jako samozřejmost, opět nezklamali, byla dobrá jako vždy, asi sem budu muset jezdit častěji!


Nechranická přehrada
Téměř po rovince se dá dojet až do Nechranic, utrpením bude ale úsek po výjezdu z Chomutova na silnici vedoucí do Prahy, naštěstí lze z ní brzy uhnout a jet po klidnější komunikaci. Po třičtvrtěhodině svižné jízdy se před Vámi objeví rozlehlá vodní plocha s nezvykle dlouhou hrází (prý nejdelší ve střední evropě - 3.2km), přes kterou pojedete. S přibližováním k přehradě však pomalu ale jistě sílí prapodivný odér, který bych přirovnal ke zkaženým vajíčkům, bohužel ten smrádek jde ze sinicemi napadené vody. No smrádek - to je slabé slovo, když jsem dorazil k vodě, tak se mi z toho zvedal žaludek a brčálově zelené bahno na břehu (viz. foto) taky nevypadalo zrovna přítulně. Co mě ale nejvíc zarazilo, byla parta borců, kteří ve vodě vesele dováděli.
Navšívil jsem místní kemp, abych doplnil tekutiny a hned mě napadlo jaký by dostal označení od kolegy Dondy: "sockoland" a stejně tak mi na mysl přišlo i označení kolegy Vávry: "DDR kemp". Sice se říká: "proti gustu.....", ale na tomto místě trávit dovolenou mi připadá přinejmenším podivné.


Žatec
Dalších cca 20 kilomentů do Žatce po nudné silnici a polovinu cesty míme za sebou. V Žatci navštěvuji restauraci na nádraží Žatec - západ, zde doplňuji tekutiny a poklábosím s dědou, který je zde štamgastem.
Vzhůru domů, je to ještě pěkná štreka.


Raná
Kopec Raná kromě přírodní rezervace nabízí možnost sportovního létání na rogalech a větroních (nic pro mně). Holý hřbet se třemi vrcholky, dlouhý téměř jeden a půl kilometru pozvolna vystupující z nížiny, z obou stran vhodný k létání při západních i východních větrech. Dnes se jedná se o historické místo českého a československého plachtění. Jel jsem jen okolo, ale někdy bych se rád vydrápal i s kolem nahoru a dal si pěkný sjezdík.


Délka trasy (párkrát jsem bloudil): 103km
Ujeto za 5 hodin včetně 3 zastávekZajímavé odkazy:
www.nechranice.cz/
www.uhraze-nechranice.cz/
www.kalimera.cz/rana_na_kole.html

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
elbunda
elbunda - 24. 07. 2007, 17:29

Cedule jsem našel, ale bylo to tam nějak proškrtaný - vypadalo to, že celá žlutá je zrušená, kdo ví, kam bych dojel :)

 
deseo
deseo - 24. 07. 2007, 11:40

No od Nechranické nádrže jsi to mohl vzít do Žatce po turistický, která vede po většinu cesty krásně podél Ohře a vyhnul by ses tak tý nudný silnici.

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.