www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Pustým žlebem

1 2 3 4 5

Claricia Claricia
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Jižní Morava vloženo: 17.07.2006
Komentářů: 1 | Průběžné hodnocení: 1.00 - hodnoceno 2x | shlédnuto: 86911x

foto1

Pustý žleb

foto1

Rozcestí U dubu

foto1

Čertova branka

Tento výlet jsme šli na jaře roku 2005 - přesněji 10. dubna. Plánem bylo projít se Pustým žlebem v Moravském krase - ze Sloupu ke Skalnímu mlýnu. Sešli jsem se v Brně-Zábrdovicích na nádraží v hojném počtu 7 lidí a dvou psů. Nasedli jsme do vlaku směr Blansko, kde jsme přestoupili na autobus, který nás dovezl až do Sloupu.

Ve Sloupu stojí za zmínku minimálně dvě památky hodné navštívení - a to kostel Panny Marie Bolestné a Sloupsko-šošůvské jeskyně. Kostel jsme si prohlédli pouze zvenku, do jeskyní jsme kvůli psům jít nemohli. Takže jsme po krátkém posezení v místní hospůdce vyrazili po červené značce do Pustého žlebu.

Došli jsme na rozcestí U dubu, kde jsme se rozhodovali, kudy dál - nakonec bylo rozhodnuto, že se vydáme po žluté turistické značce. První část cesty vede trochu do kopce, ale není to nijak náročné.
Na dalším rozcestí jsme se rozhodli sejít zpátky do údolí stejným sešupem, jakým jsme šli na jednom z předchozích výletů - po zelené značce skoro přímo dolů. Seskákali jsme to jak kamzíci a napojili se zase na červenou značku, po které jsme šli až pod Macochu.

Pustý žleb je kouzelné údolí, krásně se tam jde, je tam příjemně, po stranách rostou na zbytcích stromů choroše, skály se tyčí nahoru k nebesům a člověk najednou zjistí, jak je proti přírodě maličký...

Jak jsme pomalu šli, došli jsme až k Čertově brance. To je průchod ve skalách, který vytvořila matička příroda. A opravdu vypadá v některých chvílích pěkně čertovsky. To už jsme byli skoro pod Macochou, kde jsme se napojili na modrou, která nás dovedla až ke Skalnímu mlýnu. Stojí za to vyšplhat se i na zříceninu hradu Blansek, která se nachází přímo nad údolím - ale pozor, stoupání je to poměrně náročné.

Když jsme u Skalního mlýna koukli na jízdní řád, zjistili jsme, že nejbližší autobus nám jede za cca tři hodiny - takže při plánování výletu s tímto rozhodně počítejte. Rozhodli jsme se, že půjdeme do Blanska pěšky, nakonec nás ale vyzvedla naše motorizovaná spojka a po částech nás odvozila do Blanska na nádraží. Přece jen silnice není nic pro turisty v pohorkách...

Trasa: Sloup - U dubu - Nad Pustým žlebem - Pustý žleb - Skalní mlýn
Délka: 10 km
Hodnocení: Určitě za jedna. Je to jedna z těch lepších tras v Moravském krasu. Navíc se dá Pustým žlebem projet i na kole.

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Danielka - 24. 09. 2007, 12:30

Super cesta pro kolo...temeř bez šlapaní od Sloupsko-šošůvských jeskyní až ke Skalnímu mlýnu!

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.