www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Motoráčkem do Loun a na kole pod Českým středohořím

1 2 3 4 5

Klicperka tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 30.07.2012
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 1.00 - hodnoceno 1x | shlédnuto: 23779x

Z Roudnice nad Labem jsme se vydali Podřipským motoráčkem (jízdní řády jsou na www.stredohori-podripsko.cz/vlak) do Loun. Odtud jsme se po cyklotrase č. 202 a následně po zelené vydali prudkým stoupáním na Červený vrch, kde se nachází rozhledna. Z rozhledny je pěkný výhled na východní část Českého středohoří, na Louny a kopec Raná.

Z rozhledny jsme se vydali po silnici kolem Dobroměřického rybníka do Nečich a přes Chožov do Třtěna, po levé straně máme po celou cestu krásný výhled na zvedající se kopce Českého středohoří. Následně jsme si udělali menší (asi 1 kilometr) zajížďku k národní přírodní památce Kamenná slunce, což je slínovcový útvar připomínající slunce. Poté jsme se vrátili spět na silnici a pokračovali do obce Děčany a Třebívlice. V Třebívlicích se nachází zámek proslavený hlavně Ulrikou von Lewtzov, poslední platonickou láskou J.W.Goetha.

Vydali jsme se tedy částečně po Ulričině stezce přes ves Staré, do Skalice a po cyklostezce č. 25 až do vsi Vlastislav a na zříceninu hradu Skalka, která se tyčí mezi Košťálovem a Hrádkem Oltáříkem a určitě stojí za návštěvu. Ze zříceniny jsme pokračovali po cyklostezce č. 25 a udělali jsme si další odbočku na zříceninu hradu Košťálov ze 14. století, z hradu se zachoval hradní palác, ale nejhezčí je bezesporu výhled, který se ze zříceniny nabízí.

Pokračovali jsme stále po cyklostezce č. 25 pod vrchem Boreč až na zříceninu hradu Oparno ze 14. století a Opárenským údolím k přívozu v Malých Žernosekách a odtud po cyklostezce podél Labe do Lovosic, zpátky do Roudnice jsme se dostali vlakem.

Celá trasa měřila 57,4 kilometrů. Podrobnější mapka zde: www.mapy.cz/s/4EgK

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006