www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Mostecké výsypky - ideální cyklotrénink pro nenáročné

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 10.09.2006
Komentářů: 6 | Průběžné hodnocení: 3.00 - hodnoceno 3x | shlédnuto: 34224x

foto1

Vrchol Špičáku

foto1

pohled na letiště

foto1

Špičák

Zobrazit všechny snímky >

Ačkoliv jsem mosťák jako poleno a na kole už taky nějaký ten pátek jezdím, teprve nedávno jsem objevil pěkné místečko kousek od města, na kterém se může každý ne příliš náročný cyklista pěkně vyřádit. Jedná se o oblast za přesunutým děkanským kostelem, která vede až k Mariánským Radčicím a momentálně prochází rekultivací. Jedna polní cesta vedle druhé, spousta rozcestí a vše mezi nově vysázenými břízkami, které se mají čile k světu. Pohled do zatopených dolů ve vás vzbudí jistou vážnost, která je k našemu regionu ne neprávem přisuzována, ale můj osobní názor (který asi nebude se mnou sdílet každý) je kladný a do budoucna optimistický. Za takových 10 -20 let zde bude určitě krásně, tedy pokud zde opět nezačnou řádit ruce našich hladových politiků a jim podobných prospěchářů.

Cestičky jsou vhodné především pro krosová a horská kola, na silničce to nepůjde. Myslím, že i rodinka s dětmi si zde celkem dobře zajezdí. Co se týče okolí, tak se nabízí návštěva místního letiště, které se nachází vedle braňanské pískovny. Zvláště o víkendech zde bývá pěkná podívaná a příjemné občerstvení je zde také k dispozici. Pokud rádi jezdíte po kopcích, vyšlápněte si na Špičák, s kolem se dostanete až na vrchol, i když chvílemi budete nuceni tlačit. Na vrcholu Špičáku se vám naskytne příjemný výhled na České středohoří, Krušné hory, braňanské letiště, krásné město Most, chemické závody v Litvínově, hnědouhelné doly a skládku odpadu v Kopistech :)

Možná jsem to s tím výhledem trošku přehnal, ale abych řekl pravdu, tak chemičky, elektrárny a doly mi zas tak moc nevadí, na ty si člověk zvykne. Co mi opravdu vadí je bordel, který se válí kolem silnice pod Špičákem a na příjezdové cestě, kam jezdí vysypávat odpadky lidé, kteří zřejmě v 21. století ještě nezjistili, k čemu slouží popelnice a odpadkové koše. Nezbývá než nad tímto faktem přivřít oči a nenechat si pěknou vyjížďku ničím pokazit.

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
elbunda
elbunda - 24. 12. 2007, 22:08

Opět 2 nová fota - tentokrát zimní - okolí hopodromu

 
elbunda
elbunda - 7. 10. 2007, 18:47

Přídal jsem 2 fota z okolí Mostu - tentokrát z druhé strany kolem hipodromu a golfového hřiště, kde se dá také dobře jezdit. Nenáročný terén přijde vhod zvlášť po "pěkném" týdnu, kdy jsem nejdříve tři dny nemohl chodit po cykloúrazu a následující tři dny nemohl jíst, kvůli prapodivným žaludečním obtížím.

 
elbunda
elbunda - 22. 08. 2007, 18:19

Bohužel jsem cestou narazil i na další zajímavé objekty ke zdokumentování, např. www.turistickyweb.cz/bezkomentare/fotogalerie/14/

 
elbunda
elbunda - 13. 08. 2007, 18:42

Včera na Špičák fajn vyjížďka, zadem z Rudolic kolem vinic se jede dobře, nikde auta ani lidé a cestou jsem ještě natrhal pár hrušek do báglu. A pořídil jsem nějaká fota, tak je zaktualizuji.

 
elbunda
elbunda - 9. 10. 2006, 09:27

Tak včera jsem si dal menší projížďku přes výsypky a dorazil jsem až do Mariánských Radčic. Hospoda zavřená, tak jsem pokračoval do Lomu (tam je restaurace snad na každém rohu). Lom si pamatuji jako malé děcko, že zde bylo všechno rozbořené a na ulicích pobíhaly umouněné děti naší slavné národnostní menšiny. Téměř nic se od té doby nezměnilo. Navíc budova nádraží je v absolutně dezolátním stavu. Jinak ale projížďka na kole bezvadná, doporučuji!

 
deseo
deseo - 11. 09. 2006, 08:29

Špičák patří k mým oblíbeným kopcům v Českém středohoří, nicméně na ten pohled vstříc šachtám a chemičce si prostě zvyknout nemůžu. Určitě ale existujou horší místa a je fakt, že Mostecko vstává z popela - i když 10-20 let na zahlazení brutálně zjizvené krajiny ... to je hodně optimistický předpoklad.

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.