www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Hrob - Mikulov - podzimní houbařské výlety

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 24.07.2006
Komentářů: 1 | Průběžné hodnocení: 1.80 - hodnoceno 5x | shlédnuto: 36118x

foto1

Železniční stanice Mikulov

foto1

Vlak pro jednoho cestujícího

foto1

Zastávka Hrob - Střelná

Jelikož jsme v této lokalitě kdysi měli chalupu a mám odsud spustu pěkných vzpomínek z dětských let, rád se sem pokaždé vracím. Téměř pravidelně se každý rok vypravím vlakem motorákem, jedoucím po trase Most - Moldava v Krušných horách. Vystupuji v Hrobě, hned z nádraží pokračuji pěšky podél trati a za mostem vedoucím přes mikulovskou silnici, mířím do lesa. V dobách, kdy zde fungovala nádražní hospoda, nešlo si zde nedopřát pivo, limo, sekanou, očka nebo nějakou další místní bufet-specialitu. Zapšklejší hospodu jsem snad v životě nikde neviděl, záclony se zde neměnili od doby Franze Josefa, vrchní i místní osazenstvo taktéž ne....ale bylo to fajn! Škoda, že tento podnik už pár let nefunguje.

Lesem se dá zvolit několik různých tras. Záleží samozřejmě také na tom, jestli rostou. Pokud je počasí příznivé, dají se zd ulovit hřiby, klouzci, křemenáče, kozáci, bedly. Pokud máte svá místečka, tak neodejdete s prázdnou nikdy. Jednou z možností je jentak se potloukat po lese podél železniční tratě a dojít tak až na zastávku Hrob - Střelná, druhá a náročnější varianta je stoupání do vršku a následný odjezd Mikulova, což obnáší bloudění lesem stále do kopce v délce asi 5km. Pokud tuto lokalitu neznáte a zvolíte druhou variantu, doporučuji hlídat si pod sebou silnici vedoucí do Mikulova, nemusíte ji mít neustále na očích, ale občasný zvuk projíždějícího auta vás ubezpečí, že jste se neztratili.

Dopřejete-li si procházku hezkým podhorským městečkem, nesoucím nehezké jméno a budete-li se poohlížet po občerstvení, zajděte do hospůdky, která se (pokud mě pamět neklame) jmenuje Koruna, dříve nesoucí jméno Rudý dům :) Vždy zde dobře vařili, tak doufám, že to platí i dnes!

Tak ať máte plný koš!

www.mestohrob.cz/
www.obec-mikulov.cz/

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
elbunda
elbunda - 2. 09. 2007, 17:50

Tak dnes jsem zakotvil v lese mezi Osekem a Lomem, hub jak máku a to je neděle odpoledne, doba kdy by v lese měly být k nalezení jen prašivky. Jen jsem chodil a vybíral ty lepší kousky. Tolik hub pohromadě jsem dlouho neviděl. ....a k tomu to byla fajnová vyjížďka na kole.

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.