www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Hrad Točník

1 2 3 4 5

elbunda elbunda
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Střední Čechy vloženo: 6.08.2006
Komentářů: 2 | Průběžné hodnocení: 2.85 - hodnoceno 7x | shlédnuto: 101343x

foto1

Cesta k Točníku je opravdu hodně do kopce

foto1

Pohled na Žebrák, tuším, že tam by se mi líbilo víc

foto1

Na Točníku

Zobrazit všechny snímky >

V rámci naší letní tůry po CHKO Křivoklátsko jsme zavítali také na hrad Točník. Nebudu se zde nějak sáhodlouze rozepisovat, protože zaprvé mě tento výlet příliš nenadchnul a zadruhé jsem na hradě pobyl asi půl hodiny, s otráveným výrazem jsem šlápl do pedálů a opustil toto na můj vkus lidmi příliš přeplněné místo.

Probíhala zde jakási rekonstrukce bitvy v provedení umělců pochybné kvality a s tím související trhy a doplňkové atrakce. Když jsem procházel mezi umělci, kteří se před výstupem povzbuzovali alkoholickými nápoji podřadné kvality (někteří z nich tíhu alkoholu neunesli a spokojeně spali), neměl jsem už ani chuť na takové divadlo čekat. Navíc bylo příšerné vedro. Kamarádi, kteří mě znají ví, že jsem mírně deformován tím, že jsem zaměstnán v divadle a tak mám vůči národním umělcům vypěstovanou mírnou averzi :)

Co mě opravdu překvapilo, bylo vysoké vstupné. Pořadatelé nejsou hloupí lidé a těží z toho, že když už člověk vyšlape ve vedru do takového kopce, tak se už u brány neotočí a zaplatí. Kdyby napsali cenu vstupného na plakáty, tak jim tolik lidí nepřijde. Ještě víc mě dopálilo, že kolegové to ukecali na studentskou slevu, jen já poctivec hloupý jsem si zaplatil cenu plnotučnou.

Co říci závěrem? Mé dojmy ze zkomercionalizovaného Točníku jsou rozporuplné. Věřím, že spousta návštěvníků si zde udělala fajn den, pro mě však tohle opravdu není, takže hodnotím za 3.

Oficiální web: www.tocnik.com/

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
elbunda
elbunda - 9. 08. 2006, 11:42

RE: Claricia : Hmm... Točník znám, resp. znala jsem, z té lepší s...

No na Žebráku bylo taky narváno....navíc už mě tlačil čas, pospíchal jsem do Berouna na vlak.

 
Claricia
Claricia - 7. 08. 2006, 18:20

Hmm... Točník znám, resp. znala jsem, z té lepší stránky... Je ovšem pravdou, že jsem tam naposledy byla před více než 4 lety, což je doba na naše poměry hodně dlouhá. Škoda, že se tolik změnilo, dříve stál hrad rozhodně za víc... Např. sokolnické akce byly vždy perfektní, jednu dobu sídlili na hradě sokolníci v podstatě celé léto...

A jestli jste se nestavili na Žebráku, tak to byla velká chyba... :o) Tam snad nikdy, kdy jsem se tam vyskytla já, nebyla ani noha...

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.