www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Hoštice u Volyně

1 2 3 4 5

LadyHarley LadyHarley
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Jižní Čechy vloženo: 31.07.2006
Komentářů: 1 | Průběžné hodnocení: 2.63 - hodnoceno 122x | shlédnuto: 44622x

foto1

takových let to nešlo a najednou to jde:)

foto1

Fara aneb Sodoma Gomora

foto1

Kovboj Michal Tučný

Další místo,které jsme měli v plánu navštívit při motoputování byly velice populární Hoštice u Volyně. Od dob natočení trilogie Slunce,seno,... se z této vesnice stalo téměř poutní místo,které hlavně o prázdninách přijiždí denně navštívit neskutečné množství lidí.

Upozorňuji všechny cyklisty,plechovkáře i motorkáře,kteří sem budou budou přijíždět od vesnice Paračov, na hrozný stav silnice,která je samá díra a mě obzvlášť "potěšil" vysypaný štěrk přímo v ostré zatáčce.

Co vás zde určitě překvapí bude velikost vesničky.Ve filmu vypadá docela roztahaně,ale ve skutečnosti jsou všechny z filmu známé domy namačkány vedle sebe. Z domu Škopkových se v průběhu let stala chalupa,jejíž majitel si dal před bránu zákaz vstupu, ze zámečku JZD se stal soukromý oplocený majetek a náměstí vévodí Slunce,seno,penzion. Co mě pobavilo,byly názvy ulic jako je např. Keliška, Sv.Cecilie, Náves M.Tučného.

Za návštěvu jistě stojí i zdejší hřbitov,na kterém nelze přehlédnout hrob Michala Tučného.Hrob má tvar kovbojského klobouku a lidé z célé republiky na něj přivážejí a pokládají kameny a kamínky všech velikostí. Každý rok koncem srpna se v Hošticích koná country festival Stodola M.Tučného.

A poslední poznámka: Namalovaný jelen z posledního dílu trilogie tu skutečně pořád je a je to asi nejčastější místo fotografování turistů:)

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Majka - 21. 05. 2008, 07:16

Este som tam nebola.Ale tohto roku cez prazdniny sa tam chystame rodinou a uz sa velmi tesime.

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.