www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo

Do Loun kolem Ohře a přes Panenský Týnec

1 2 3 4 5

Jani tento uživatel nemá svojí ikonu, domluvte mu, ať si nějakou opatří!
Zápisky | Profil
 
Lokalita: Severní Čechy vloženo: 7.08.2012
Komentářů: 0 | Průběžné hodnocení: 1.00 - hodnoceno 2x | shlédnuto: 27224x

Z Roudnice nad Labem jsme vyrazili v 9:55 Podřipským motoráčkem do Budyně nad Ohří (JŘ: www.stredohori-podripsko.cz/vlak )a vydali jsme se proti proudu Ohře. V Budyni jsme byli v 10:45 a stihli jsme i prohlídku vodního hradu.

Dále jsme se vydali proti proudu Malé Ohře po cyklostezce č. 204. První obcí na naší trase byl Kostelec nad Ohří s kostelem sv. Petra a Pavla od Kiliána Dientzenhofera. Poté jsme pokračovali přes přírodní rezervaci Myslivna (lužní les) do Libochovic.

V Libochovicích se nachází krásný zámek a zámecký park. Z Libochovic jsme pokračovali přes Poplze stále po cyklostezce č. 204, kolem hradiště Levousy do Stradonic. Nedaleko Stradonic se nachází rozhledna Keltské valy s pěkným výhledem.

Ze Stradonic jsme se po cyklostezce č. 202 vydali po naučné stezce Perucko podél Débeřského potoka do Peruce. Tato část cesty je opravdu nádherná. V Peruci se nachází zámek přestavěný do stylu rokoka.

Z Peruce jsme po cyklostezce č. 3035 projeli Hřívčice, Vrbno a Panenský Týnec. V Panenském Týnci se nachází nedostavěný gotický chrám, jehož nedostavěné stěny se tyčí do výše 20 metrů.

Po stejné cyklostezce jsme pokračovali do obce Hříškov, Smolnice a odbočili jsme mimo cyklostezku do Brloha, Cítolib (zámek) a znovu jsme se napojili na cyklostezku tentokrát číslo 304 a dojeli do Loun. Odtud jsme se Podřipským motoráčkem v 15:45 vydali zpět do Roudnice nad Labem.

Trasa je sice delší, ale pouze s malým stoupáním.

Celá trasa podrobně: www.mapy.cz/s/4KaA

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006