www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo
 
Lipník nad Bečvou je starobylé město s 8,5 tisíci obyvateli, které leží v samém srdci Moravské brány. Údolím protéká řeka Bečva. Lipník nad Bečvou je městskou památkovou rezervací, jednou ze dvou v Olomouckém kraji.

V blízkosti města se nachází rovněž středověký hrad Helfštýn, který patří k nejrozsáhlejším hradům ve střední Evropě. V posledních letech je proslulý mezinárodními setkáními uměleckých kovářů Hefaiston, které se konají vždy na konci srpna. Kromě toho však hostí mnoho dalších kulturních i sportovních akcí.
Lipník nad Bečvou má ideální dopravní dostupnost – ať už silniční nebo železniční. Leží prakticky na hlavním tahu z Olomouce na Ostravu. V blízkosti vede rychlostní komunikace R-35, dálnice I/47 bude dána do provozu v r. 2008. V Lipníku n. B. je železniční zastávka. Zastavují zde i dálkové autobusy.
Lipník nad Bečvou se nachází na střední Moravě, 30 km od Olomouce, 15 km od Přerova a 12 km od Hranic, při řece Bečvě, v údolí Moravské brány, jak napovídá i název města. Z Olomouce jste tady autem za slabou půlhodinku, z Brna i Ostravy za hodinu.

Od května do září si mohou návštěvníci prohlédnout Lipník nad Bečvou s průvodcem.
Průvodcovská služba je zahájena 1. května - v roce 2008 je pro tento den připravena speciální prohlídka barokních památek.

V další dny už budou průvodci provázet na klasické trase, provází se denně kromě pondělí. Odchod je vždy v 10 a 14 hodin od Turistického informačního centra.

Prohlídka je ZDARMA a podle zájmu skupiny trvá 1 - 2 hodiny. S průvodcem je možné navštívit památky, do kterých jinak vstup není možný (zvonice, synagoga, židovské hřbitovy), dále se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavostí - například proč má Lipník n. B. ve znaku lva, proč sem na prázdniny jezdil Petr Vok z Rožmberka i Antonín Dvořák, kdo bydlí v kašně a kde vzal děkan Balšánek peníze na výstavbu kaplí a mariánského sloupu...

V případě zájmu o prohlídku v němčině nebo angličtině pro organizované skupiny je nutno se objednat předem.

Minimální počet provázených – 3 osoby

Všechny trasy začínají na náměstí T. G. Masaryka před Turistickým informačním centrem (TIC);

Telefon TIC: +420 581 773 763

e-mail: tic@mek-lipniknb.cz

www.mesto-lipnik.cz

foto1

Buk lesní, zvaný Opičák v zámeckém parku

foto1

Nábřeží Járy Cimrmana

foto1

ulice B. Vlčka a podloubí

foto1

Lipník n. B. - náměstí

foto1

střešní zahrada a zámek

foto1

Starý židovský hřbitov

 
nejnovější komentáře k výletu
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
K tomuto zápisu zatím nebyl přidán žádný komentář!
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006.