www.turistickyweb.cz
jméno: heslo: Zapomněl/a jsem heslo
Proč vyrážíte na výlety?
 
Claricia
Claricia

Tak já začnu onu všeobecnou diskuzi - ať je tu první příspěvek... A třeba začnu dotazem - proč vyrážíte na výlety? Za poznáním? Za dobrodružstvím? Za odpočinkem? Protože chcete být co nejdále od lidí? Já výlety odpočívám - po práci jsem ráda, že vypadnu ven, do přírody, kde většinou nepotkám moc lidí. Stává se vám to také? Jdete, jdete a nikde nikdo, i když se z vašeho pohledu jedná o zajímavou trasu?

 
Zpět na seznam témat
Vkládat komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé! - Zaregistrovat
JP
JP - 3. 11. 2006, 06:04

Takže se připojím k diskuzi na téma "Proč vyrážím na výlety". U mě jsou to asi 3 různé důvody a 3 různé způsoby.
1) S barvičkami v ruce při značení turistických tras. To člověk spojuje příjemné s užitečným: pobyt v přírodě a současně udělá něco pro druhé. Chodím většinou sám, to si člověk krásně pročistí mysl, utřídí myšlenky, nebo občas zaškoluji nové značkaře.
2) Úplně sám z důvodu jakési duševní relaxace (viz předchozí bod - pročištění mysli), ale většinou se zároveň věnuji kontrole značení, sledování, co by se kde dalo vylepšit.
3) Se skupinkou přátel - a tam je pak většinou velice veselo, zvláště je-li výlet zakončen v nějakém útulném občerstvovacím zařízení.
A k těm výtkám pěšáků k cyklistům a naopak: Je to jen a jen o slušnosti. Tak jako mezi cyklisty existuje pár neomalenců, kteří se střemhlav řítí do nepřehledných míst a ohrožují pěšáky, tak i mezi pěšími se najdou skupinky, kteří si myslí, že cesta je jen jejich a cyklistovi se uhnou jen s velkou nechutí. A tihle to prostě kazí té většině slušných a ohleduplných.

 
elbunda
elbunda - 19. 07. 2006, 12:30

No....já zase vždycky nadávám, když jde 8 lidí vedle sebe a nemůžu je nikudy objet, a to se kolikrát ani nenamáhají, aby udělali alespoň trochu místa.

 
Claricia
Claricia - 19. 07. 2006, 12:12

RE: hawkie : ...no já zas nesnášim ...

Bordel v jakém slova smyslu? Já to pochopím u chráněných krajinných oblastí, resp. přírodních rezervací, tam je ten zákaz vjezdu z celkem pochopitelných důvodů (např. taková Pálava)... A co nesnáším zase já, jsou cyklisti, co kolem mě prosviští bůhvíkolik na lesní cestě, div že do mě nenarazí, ale aby o sobě dali vědět, to ne.. (dozadu fakt nevidím)

Ale je fakt, že v poslední době se trasám, kde je riziko potkání (cyklo)turistů, spíš vyhýbám... Po zkušenostech s některými matkami s dětmi jsem ráda, když nepotkám ani nohu. ;o)

 
hawkie
hawkie - 19. 07. 2006, 07:06

RE: elbunda : Na výlety (v mém případě by bylo lepší napsat ven ...

...no já zas nesnášim "odborníky" co nám zakazujou jezdit na kolech s tim, že naděláme v přírodě děsnej bordel...

 
hawkie
hawkie - 19. 07. 2006, 07:05

RE: Claricia : Tak já začnu onu všeobecnou diskuzi - ať je tu prv...

...pěšky??? Nikdy!!! :O) Když se hejbat, tak na kole! :o)

 
elbunda
elbunda - 18. 07. 2006, 21:20

Na výlety (v mém případě by bylo lepší napsat ven z baráku pryč od počítače) jezdím kvůli odpočinku a zároveň proto, abych se trochu protáhl a dal línému tělu zabrat. Nejradši jezdím tam, kde nepotkáte ani nohu. Jestli ale něco nesnášim, tak to je bordel od pitomců, kteří by zasloužili pár přes držku. Zrovna dneska odpoledne jsem se jel trochu provětrat jen tady u nás na Ressl, zajedu na své oblíbené místo a tam hromada smetí a rozbitých lahví.

 
 
autor: Pecho-it.cz & Foxlea Design & predevším Vy 2006